Home Page

Who’s Who

Come and meet the staff at our school!

Headteacher

Headteacher 1 Mrs Jane Skinner

Assistant Headteacher

Assistant Headteacher 1 Mrs Sarah Kesterson

Inclusion Manager

Inclusion Manager 1 Mrs Clare Upton Jones

Year R Team

Year R Team 1 Miss Vicky Jordan - Class 1 Teacher
Year R Team 2 Mrs Sheena Woodcock- Year R Leader Class 2 Teacher
Year R Team 3 Mrs Zoe Ainsworth - Class 3 Teacher (Maternity)
Year R Team 4 Miss Sophie Woolford- Class 3 Teacher
Year R Team 5 Mrs Vanessa Boughtwood - Class 1 EYA
Year R Team 6 Mrs Liz Houghton - Class 1 EYA
Year R Team 7 Mrs Caroline Heath - Class 1 EYA
Year R Team 8 Miss Lucy Allen - Class 2 EYA
Year R Team 9 Mrs Kelly Hindley - Class 2 EYA
Year R Team 10 Mrs Lynn Ross- Class 3 EYA
Year R Team 11 Mrs Deb Parsons - Class 3 EYA

Year 1 Team

Year 1 Team 1 Miss Beth Morris - Year 1 Leader, Class 4 Teacher
Year 1 Team 2 Miss Joanna Crouch - Class 5 Teacher
Year 1 Team 3 Miss Hannah Newman - Class 6 Teacher
Year 1 Team 4 Mrs Gemma Ramsdale - Class 6 Teacher
Year 1 Team 5 Mrs Roz Harris - Class 4 LSA
Year 1 Team 6 Mrs Lindsay Lockyer- Class 4 SNA
Year 1 Team 7 Mrs Laura Gamblin - Class 4 LSA
Year 1 Team 8 Mrs Julie Wartnaby - Class 6 LSA
Year 1 Team 9 Year 1 LSA , Speech Support
Year 1 Team 10 Miss Justine Brady - Class 5 LSA

Year 2 Team

Year 2 Team 1 Mrs Faye Canton - Year 2 Leader, Class 7 Teacher
Year 2 Team 2 Mrs Tina Shuttleworth - Class 8 Teacher
Year 2 Team 3 Mrs Viv Wiles - Class 9 Teacher
Year 2 Team 4 Mrs Emily Hellier - Year 2 Teacher
Year 2 Team 5 Miss Nickie Vane - Class 7 LSA
Year 2 Team 6 Mrs Wendy Johnson- Class 8 LSA
Year 2 Team 7 Mrs Pauline Sullivan - Class 9 LSA

Admin Team

Admin Team 1 Mrs Fran Rogers - Senior Admin Officer
Admin Team 2 Mrs Donna Drinkwater - Admin Assistant
Admin Team 3 Mrs Jane Dilley - Admin Assistant
Admin Team 4 Mrs Debbie Moore - Admin Assistant
Admin Team 5 Mrs Zoe Daniel - Teacher Resource Assistant

Lunchtime Team

Lunchtime Team 1 Mrs Kulwinder K Sahota - Senior School Cook
Lunchtime Team 2 Mrs Judith James - Kitchen Staff
Lunchtime Team 3 Miss Paula Butcher - Kitchen Staff
Lunchtime Team 4 Miss Lucy Allen - Lunchtime Supervisory Assistant
Lunchtime Team 5 Mrs Susan Bunyan - Lunchtime Supervisory Assistant
Lunchtime Team 6 Mrs Sarah Burfield - Lunchtime Supervisory Assistant
Lunchtime Team 7 Ms Tammy Cockle - Lunchtime Supervisory Assistant
Lunchtime Team 8 Mrs Pat Gale - Lunchtime Supervisory Assistant
Lunchtime Team 9 Mrs Laura Gamblin - Lunchtime Supervisory Asst
Lunchtime Team 10 Mrs Stephanie Gauntlet - Lunchtime Supervisory Assistant
Lunchtime Team 11 Mrs Catharine Goodall - Lunchtime Supervisory Assistant
Lunchtime Team 12 Miss Jessica McBride - Lunchtime Supervisory Asst
Lunchtime Team 13 Mrs Georgie Ware - Lunchtime Supervisory Assistant
Lunchtime Team 14 Mrs Deb Parsons - Senior Lunchtime Asst
Lunchtime Team 15 Mrs Liz Houghton - Lunchtime Supervisory Assistant
Lunchtime Team 16 Mrs Wendy Baldwin - Lunchtime Supervisory Assistant

Early Bird and Breakfast Club

Early Bird and Breakfast Club 1 Miss Lucy Allen - Early Bird Club
Early Bird and Breakfast Club 2 Mrs Laura Gamblin - Early Bird Club
Early Bird and Breakfast Club 3 Mrs Susan Bunyan - Breakfast Club
Early Bird and Breakfast Club 4 Mrs Sarah Burdfield - Breakfast Club
Early Bird and Breakfast Club 5 Miss Jessica McBride - Breakfast Club

Site Management Team

Site Management Team 1 Mr Steve Day - Site Manager
Site Management Team 2 Mrs Theresa Barrass - Cleaning Staff
Site Management Team 3 Miss Paula Butcher - Cleaning Staff
Site Management Team 4 Miss Madeleine Dalby - Cleaning Staff